Městský obvod Plzeň 4
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduParticipativní rozpočet – Rozhodněte sami

Participativní rozpočet – Rozhodněte sami

Participativní rozpočtování (participatory budgeting) je moderní nástroj pro zapojení veřejnosti do rozhodování a způsobu využití prostředků z veřejných rozpočtů, ke kterému se dosud připojilo přes 35 měst a obcí po celé ČR. Cílem je poskytnout obyvatelům Doubravky, Lobez, Újezda a dalších částí Plzně 4 možnost se aktivně zapojit do rozhodování, do kterých projektů obvod investuje peníze.
Chybí vám dětské hřiště nebo prostor pro sportovní aktivity? Vzpomínáte na lavičku za domem, kde jste se před lety setkávali se sousedy? Chtěli byste ve veřejném prostoru více zeleně? Právě pro vás je zde Rozhodněte sami – program participativního rozpočtu pro městský obvod Plzeň 4.

Jak to celé funguje?

Obyvatelé městského obvodu Plzeň 4 mohou prostřednictvím našich webových stránek podávat návrh na vlastní projekty, jejichž cílem je vylepšení veřejného prostoru. Bude-li váš návrh realizovatelný, dostanete příležitost jej představit na veřejném projednání svým spoluobčanům, kteří posléze budou pro váš návrh hlasovat v elektronickém hlasování. Vítězné návrhy budou posléze realizovány z rozpočtu městského obvodu Plzeň 4.

Jak se můžete zapojit?

Zaregistrujte se na Rozhodnetesami.cz, abyste mohli podat vlastní návrh na vylepšení svého okolí, nebo se později zúčastnit hlasování. Odebírejte novinky e-mailem nebo nás sledujte Facebook městského obvodu Plzeň 4.

Odkazy:

Přílohy

Publikace: 6. 9. 2019, aktualizace: 6. 9. 2019, Josef Kubát


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany