Městský obvod Plzeň 4
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduTOTEM provede seniory Doubravkou

TOTEM provede seniory Doubravkou

Speciální vycházkový okruh po Doubravce připravilo pro plzeňské seniory Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, které má od března svou vlastní pobočku i na území čtvrtého plzeňského obvodu v Těšínské ulici.

„Jsme v pravidelném kontaktu se seniory, na které máme telefonní číslo nebo e-mail. Zjišťovali jsme, co jim v dnešní situaci chybí, a dozvěděli jsme se, že jsou to především procházky a pohyb venku. Proto jsme pro ně připravili speciální trasy, v rámci kterých zapojí nejen tělo, ale také mozek,“ říká manažerka projektu Miroslava Vyšatová.

Vycházková trasa po Doubravce začíná na konečné zastávce trolejbusu č. 16, pokračuje přes park v Potoční ulici okolo kostela sv. Jiří a končí u pomníku Mistra Jana Husa.

„Délka nenáročné trasy je 2,7 kilometru. Na cestě jsme využili naučné stezky vybudované Správou veřejného statku města Plzně. Informační cedule jsme nově obohatili o TOTEMový otisk. Senioři se mohou těšit na cvičení z trénování paměti, jazykové hry, pohybová cvičení nebo místopisné či přírodopisné otázky,“ líčí Vyšatová.

Před vycházkou by si podle Vyšatové každý měl prohlédnout mapku, na které jsou znázorněna jednotlivá stanoviště s úkoly. Vhodné je vzít si s sebou také papír s tužkou.

Kromě Doubravky jsou připraveny okruhy i v dalších částech Plzně, a to na Bolevci, Borech a Slovanech a zvažována jsou i další místa včetně centra Plzně. Mapky pro jednotlivé vycházkové okruhy jsou dostupné na webu totemplzen.cz nebo na úřadech jednotlivých městských obvodů.

Přímý odkaz: https://www.totemplzen.cz/bolevec/pozvanka-na-totemove-vychazky-3/ 

 

Publikace: 12. 5. 2020, aktualizace: 12. 5. 2020, Jan Švábek