Městský obvod Plzeň 4
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduCyklisté se už brzy projedou po nově opravené cyklostezce z Červeného Hrádku do Kyšic

Cyklisté se už brzy projedou po nově opravené cyklostezce z Červeného Hrádku do Kyšic

Nejdéle do poloviny dubna se cyklisté dočkají obnovené cyklotrasy mezi Červeným Hrádkem a Kyšicemi. Jde o velmi využívané spojení mezi Plzní a Rokycany. Náklady na opravu zhruba dvoukilometrové cyklotrasy se vyšplhají na téměř 4 miliony korun.

Rekostrukce cyklotrasy začala již vloni v listopadu a stavební práce budou po skončení zimy znovu pokračovat. Cyklostezka projde kompletní rekonstrukcí. Budou zpevněny krajnice, bude kompletně vyčištěn stávající povrch komunikace, spraveny výtluky a položen zde bude nový asfaltový povrch.

2,5 milionu korun poskytl na projekt Krajský úřad Plzeňského kraje, další část financovala obec Kyšice a finančně se podílel také čtvrtý plzeňský městský obvod, který zaplatil 958 000 korun. „Mám velkou radost, že se podaří společně opravit cyklotrasu, která si to zaslouží. Jsem moc rád, že tímto způsobem opět můžeme podpořit občany ve sportovní aktivitě,“ dodává starosta Městského obvodu Plzeň 4 Tomáš Soukup „Spolupráce na rekonstrukci se nám velmi osvědčila. Tímto způsobem se dá pracovat mnohem rychleji a zajistíme tak důležitý přesah,“ pochvaluje si starostka Kyšic Martina Beranová.

Cyklotrasa mezi Červeným Hrádkem a Kyšicemi je součástí dálkové cyklotrasy č. 3, která vede z Prahy na Ovčí vrch u České Kubice, tedy na hranice s Německem. Na ni poté navazuje cyklotrasa do Řezna.

Publikace: 10. 3. 2023, aktualizace: 10. 3. 2023, Věra Zilvarová


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Jak pomoci