Městský obvod Plzeň 4
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu Koncerty na Čtyřce pokračovaly druhým…

Koncerty na Čtyřce pokračovaly druhým ročníkem, přišly stovky lidí

Téměř 500 lidí přišlo k rozhledně na Chlumu, kde probíhal druhý ročník Koncertů na Čtyřce. Odměnou za výšlap na Chlum bylo vystoupení formace Jakub Kořínek a Katka Misiková a skupiny POPs. Během koncertu byla zdarma v provozu rozhledna. Akci pořádal čtvrtý plzeňský obvod.

Úspěšné spojení Jakuba Kořínka a Katky Misikové nabídlo autorské písničky na pomezí blues a folku a diváci se dočkali i několika cover verzí. Jakub Kořínek působil ve skupině Michala Šindeláře, kde si zahrál před zpěvačkou Susan Vega nebo kapelou Nazzareth. Objevil se i několikrát na prestižním Blues Alive v Šumperku. Doslova rozpohybovat návštěvníky se podařilo skupině POPs, která zahrála osvědčené hity 80. a 90. let. Lidé tak mohli na Chlumu slyšet například písničky od Michaela Jaksona, Stinga, Phila Collinse nebo George Michaela.

Letošní ročník Koncertů na Čtyřce byl výjimečný tím, že prostor u rozhledny na Chlumu převzal nový nájemce. Po 13 letech místo opustil Klub Českých turistů. Provoz měl na starosti Václav Svoboda, který z časových důvodů Chlum musel opustit. Chlum má tedy nyní nového nájemce, který bude mít během letních prázdnin otevřeno každý den od 11 hodin do 20 hodin.

Poslední aktualizace: 25. 9. 2023, Zilvarová Věra