Čtvrtý obvod ve Špitálském lese otevřel své první psí hřiště

Pejskařům na Doubravce se v září otevřela první psí loučka na území čtvrtého plzeňského obvodu. Doubravecká radnice tak splnila další z přání místních obyvatel, kteří psímu hřišti udělili nejvíce hlasů v druhém ročníku participativního rozpočtu.

Pejskařům na Doubravce se v září otevřela první psí loučka na území čtvrtého plzeňského obvodu. Doubravecká radnice tak splnila další z přání místních obyvatel, kteří psímu hřišti udělili nejvíce hlasů v druhém ročníku participativního rozpočtu.

 

„Velmi mě těší, že se vítězem participativního rozpočtu stála právě psí loučka. Projekt skvěle zapadá do koncepce proměny Špitálského lesa, který patří mezi nejoblíbenější místa na Čtyřce. Víme, že v našem obvodu žije mnoho pejskařů, proto doufám, že se jim bude nové hřiště líbit. Jednotlivé herní prvky z akátového dřeva nabídnou široký prostor pro výcvik i běžné volnočasové dovádění. Nejdéle v říjnu by ke hřišti měly být umístěny také lavičky k posezení,“ říká místostarostka čtvrtého plzeňského obvodu Lenka Kočová.

Soubor herních prvků tvoří proskakovací kruh, nízká a vysoká překážka, úzká kladina a nechybí ani kůly různé délky určené k trénování psího slalomu. Celý areál psí loučky má rozlohu 600 metrů čtverečních a je oplocen. Provoz hřiště je řízen návštěvním řádem.

 
Zleva: místostarosta Zdeněk Mádr, místostarostka Lenka Kočová a starosta Tomáš Soukup.

„Psí loučka se stala vítězem druhého ročníku participativního rozpočtu. Mám radost, že se nám ji podařilo postavit za necelých deset měsíců od vyhlášení výsledků. Věřím, že to naše občany povzbudí v další participaci a že v třetím ročníku participativního rozpočtu opět obdržíme řadu návrhů, jak zlepšit život na Čtyřce. Všem pejskařům přeji, aby jim psí loučka dobře sloužila a aby si na ní se svými chlupáči užili spoustu zábavy,“ uvádí starosta Tomáš Soukup.

Vůbec první psí hřiště na Čtyřce vzniklo na přání občanů, kteří projekt navrhli v druhém ročníku participativního rozpočtu a ze všech navržených projektů mu udělili nejvíce hlasů – celkem 332. Projekt včetně oplocení přišel na 784 tisíc korun vč. DPH. Návrh na vybudování psí loučky shodně podali občané Jiřina Brejchová, Markéta Machulková a Jan Rožánek.

 

„Věřím, že z projektu psího hřiště, jakožto vyhrazeného místa pro volné pobíhání psů, by benefitovali jak majitelé psů, tak „nepejskaři“. S ohledem k velkému množství lidí se psím parťákem prostor určený právě jim v našem obvodě již dlouhou dobu chybí. Psí hřiště by se tak pro ně mohlo stát oblíbeným cílem, ale i prostorem k setkávání a socializaci psů a víceméně i jejich páníčků,“ uvedl z autorů návrhu na vznik psí loučky Jan Rožánek.

 

Městský obvod Plzeň 4 vybudováním psí loučky dokončil realizaci tří nejúspěšnějších projektů druhého ročníku participativního rozpočtu. Kromě psí loučky se jedná o workoutové hřiště u areálu SK Senco Doubravka a lavičky podél aleje pod Chlumem. Projekt psího hřiště zpracovala Jana Pechová z oddělení městské zeleně Odboru životního prostředí, který má údržbu parku „Špitálský les – Louka“ na starosti a pod svá křídla převezme také správu nové psí loučky.

Špitálský les v posledních dvou letech prošel výraznou obměnou. Kromě nové výsadby stromů zde vznikly nové herní prvky pro děti. Bezpečnost návštěvníků a majetek pak hlídají kamery.