Městský obvod Plzeň 4
ÚvodRekonstrukce přivaděče uzavře křižovatku Rokycanská x Hřbitovní

Rekonstrukce přivaděče uzavře křižovatku Rokycanská x Hřbitovní

V pondělí 19. července byla zahájena rekonstrukce silnice I/26 v úseku Kyšice – Plzeň. Stavební práce na přivaděči na dálnici D 5 přinesou svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu a uzavírku křižovatky ulic Rokycanská x Hřbitovní, která rovněž projde opravou. Trvat bude do konce září, řidiči jedoucí z Doubravky se do té doby budou muset na Rokycanskou třídu napojovat Masarykovou ulicí.

 

„Rekonstrukce 3,2 kilometru dlouhého úseku směrově rozdělené silnice I/26 na příjezdu do Plzně je nutná z důvodu tvorby podélných nerovností na povrchu vozovky,“ informoval plzeňský magistrát.

V rámci stavebních prací v řešeném úseku dojde k výměně a zesílení konstrukce vozovky a položeno bude nové asfaltové souvrství. Součástí stavby je výměna odvodňovacích žlabů a silničních obrub. Vyměněno bude také oplocení v bezprostřední blízkosti komunikace. Rekonstrukcí dále projde i samostatný sjezd na větvi mimoúrovňové křižovatky s ulicí K Fořtovně, který se na hlavní trase nachází.

V závislosti na aktuální fázi stavby bude doprava případně převedena do levého jízdního pásu. Zde pak bude vedena v režimu 1+1.

Opravu za 36,72 milionu korun bez DPH provede společnost EUROVIA CS. Práce by měly skončit do 7. listopadu 2021.

Publikace: 19. 7. 2021, aktualizace: 19. 7. 2021, Jan Švábek


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany