Městský obvod Plzeň 4
ÚvodDoubravka ožije českými filmy, youtubery i slavnostmi vína

Doubravka ožije českými filmy, youtubery i slavnostmi vína

Konec léta v duchu kultury i zábavy si pro občany přichystal městský obvod Plzeň 4. Sérii kulturních akcí již tento pátek odstartuje Doubravecký projektor, na který v září naváže novinka v podobě Vítání školního roku s youtubery a již tradiční Doubravecké slavnosti vína.

 

„Všechny srdečně zveme k nám do Lobezského parku, kde již tento pátek v 21 hodin zahájíme v pořadí už osmý ročník Doubraveckého projektoru. Ten bude letos patřit výhradně českým filmům, ve kterých se představí současná česká herecká špička. Věřím, že tím potěšíme naše občany, kteří si přáli právě filmy, ze kterých jsme program sestavili. Vstup do letního kina je samozřejmě, jako vždy, zdarma,“ říká starosta obvodu Tomáš Soukup.

Doubravecký projektor v pátek zahájí filmová novinka, která si teprve nedávno odbyla premiéru v kinech. Řeč je o hvězdně obsazeném dobrodružném filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Představí se v něm Bolek Polívka, Eva Holubová nebo Karel Roden. V sobotu je na programu úspěšné drama Šarlatán s Ivanem a Josefem Trojanem, v neděli pak Bábovky podle knižního bestselleru Radky Třeštíkové s Ondřejem Vetchým či Janou Plodkovou.

 

Novinkou na kulturním programu Čtyřky je letos Vítání školního roku s youtubery, které proběhne v sobotu 11. září v Habrmanově parku od 13 do 17 hodin. Na Doubravce se představí youtubeři a influenceři, jako jsou Naty Hrychová, Tom Sean nebo Veronika Spurná, které na sociálních sítích sledují desetitisíce až statisíce lidí. Zájemci si také budou moci na akci vyzkoušet virtuální realitu a připraven je i doprovodný program pro nejmladší návštěvníky.

Kulturní léto na Čtyřce završí 4. ročník Doubraveckých slavností vína v Habrmanově parku, který se uskuteční v pátek 17. září od 16 do 19 hodin a v sobotu 18. září od 11 do 19 hodin.

„Doubravecké slavnosti vína každoročně patří mezi naše nejúspěšnější kulturní akce. Také letos jsme na Doubravku pozvali více než desítku vyhlášených moravských vinařství, která s sebou přivezou všechny možné druhy vína i burčáku. Chybět samozřejmě nebude ani občerstvení, které k vínu bezesporu patří, a o tu správnou atmosféru se postará živá muzika,“ zve na akci všechny milovníky nápojů z vinných hroznů místostarostka Lenka Kočová.

Publikace: 25. 8. 2021, aktualizace: 25. 8. 2021, Jan Švábek


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany