Městský obvod Plzeň 4
ÚvodČtyřka modernizuje parkoviště a navyšuje jejich kapacitu

Čtyřka modernizuje parkoviště a navyšuje jejich kapacitu

Nová parkovací stání vznikla v ulici U Pražské dráhy v blízkosti železniční trati a nedaleko kostela u sv. Jiří. Stalo se tak v rámci modernizace původního parkoviště, kterou za téměř tři miliony korun inicioval a zainvestoval městský obvod Plzeň 4. Investice do parkování tím ale na Čtyřce nekončí, v plánu jsou stavební úpravy v ulicích Ke sv. Jiří nebo Souběžná.

 

Rekonstrukce s rozšířením parkovacích stání U Pražské dráhy odstartovala letos v dubnu, hotovo bylo již v druhé polovině května. Náklady činily 2,6 milionu korun. Díky úpravám, které provedla firma DYBS s.r.o., se počet parkovacích stání oproti původnímu stavu zdvojnásobil na finálních 28. Součástí úprav byla také výsadba zeleně včetně pěti stromů – jasanů. Parkoviště se nachází u vybudovaného podchodu v Potoční ulici slavnostně otevřeného na konci roku 2020.

„Věříme, že zmodernizované parkoviště potěší zejména místní obyvatele. Důvodem realizace byla i skutečnost, že se parkoviště nachází v blízkosti lokality u kostela sv. Jiří, která je často využívána pro různé kulturní a společenské akce. Právě při těchto příležitostech v ulici nárazově parkují i další řidiči, kteří pak ubírají místa zdejším rezidentům. V tuto chvíli je hotová první etapa stavebních úprav, další etapa bude realizována po opravě plynovodu v roce 2023,“ říká místostarosta městského obvodu Plzeň 4 Zdeněk Mádr.

 

Další parkovací místa, celkem pro 11 automobilů, vzniknou na přelomu léta a podzimu v ulici Souběžná v Lobzích a výrazně se díky úpravám v ulici Ke sv. Jiří uleví rodičům dětí docházejícím do 14. základní a 64. mateřské školy. V současnosti se rovněž projektují parkovací stání v ulicích Partyzánská, Pod Vrchem, Nad Dalmatinkou nebo v ulici U Družby.

„V ulici Ke sv. Jiří vzniknou jak klasická parkovací stání, tak parkovací stání typu K+R, která výrazně ulehčí odvoz dětí do školy a školky a v místě zvýší dopravní bezpečnost. Jedná se o zvláštní vyhrazená stání, která jsou určena pro krátkodobé zastavení. Rodiče je využijí při odvozu dětí do školy nebo naopak k jejich vyzvednutí po konci výuky. Také v rámci této investiční akce budou vysázeny nové stromy. Stavba je plánována na letní prázdniny tak, aby nedošlo k narušení výuky během školního roku,“ dodává starosta obvodu Tomáš Soukup.

Publikace: 8. 6. 2022, aktualizace: 8. 6. 2022, Jan Švábek


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Jak pomoci