Učitelé z dvaadvacáté základní školy byli oceněni na plzeňském magistrátu

Celkem tři učitelé ze Čtyřky získaly v budově plzeňského magistrátu cenu za významnou činnost a mimořádné počiny v oblasti základního a mateřského školství. Město Plzeň už pojedenácté ocenilo pedagogy, nepedagogické pracovníky, mecenáše i osobnosti, které svým dlouhodobým či jednorázovým působením významně přispívají k rozvoji vzdělávání ve městě. Ceny předal primátor Roman Zarzycký, náměstkyně pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorová a starosta čtvrtého obvodu Tomáš Soukup. 

20260623_145617 top

Ocenění jsou udělována na základě nominací ředitelů škol, města Plzně i veřejnosti a jejich smyslem je nejen vyzdvihnout výjimečné pracovní výkony, ale především poděkovat za každodenní činnost, která je pro fungování škol naprosto zásadní.

Slavnostního odpoledne se kromě zástupců města Plzně zúčastnili rovněž zástupci městských obvodů, škol i dalších institucí. Program doplnilo vystoupení pěveckého sboru Rolničky ze 14. základní školy na Doubravce. "Máme velkou radost, že byli oceněni právě pedagogové z doubravecké základní školy. Pan Miloš Bicek byl velmi oblíbeným učitelem, ve 22. základní škole působil více než dvacet let a už více než 15 let žije v našem obvodě," raduje se starosta čtvrtého obvodu Tomáš Soukup.  

Pedagog roku základní školy – Miloš Bicek

Miloš Bicek působil na 22. ZŠ Plzeň jako pedagog prvního stupně po řadu let, během nichž si vybudoval pověst velmi oblíbeného a respektovaného učitele. Ve své práci dlouhodobě prokazoval mimořádné nasazení, lidský přístup a schopnost individuálně pracovat s každým žákem. Vedle samotné výuky se aktivně věnoval i mimoškolní činnosti. Vedl školní pěvecký sbor, organizoval kroužek Merkur a podílel se na péči o školní zahradu. Těmito aktivitami významně rozšiřoval vzdělávací prostředí školy i mimo běžnou výuku a dlouhodobě přispíval k rozvoji žáků v oblasti kreativity a vztahu ke škole.

DSC_0025 bicek

Mimořádný počin plzeňského školství – Kateřina Skočilová a Michaela Krumlová

Obě pedagožky působí na 22. ZŠ Plzeň a dlouhodobě se věnují rozvoji čtenářské gramotnosti a podpoře vztahu dětí k literatuře a společně již devět let organizují projekt „TeenageNOC s literaturou“. Tato akce se stala tradiční součástí školního života a propojuje žáky, pedagogy i další osobnosti prostřednictvím čtení a kulturního programu. Každý ročník přináší setkání s literaturou v netradiční formě, kdy návštěvníci procházejí jednotlivými stanovišti a poslouchají literární ukázky v podání různých osobností. Projekt tak rozvíjí nejen čtenářství, ale i kreativitu, komunikaci a vztah ke kultuře.

DSC_0052

DSC_0070